Katalog firem a stránek

Tyto stránky jsou VIP internetový katalog. Pokud si chcete pouze vyměnit odkaz, kontaktujte mne na lubos[zavináč]lumal.cz.

Úklid

Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. Nad touto okřídlenou větou je třeba se zhluboka zamyslet. Ne každý člověk zvládne chaos. Patrně první, kdo se pokusil chaos definovat, byl Henri Poincaré. V historických záznamech se bohužel nedochovalo, zda měl Poincaré uklizeno, či nikoliv. Škoda. Dala by se z toho odvodit spousta věcí.

Mohlo by se zdát, že přílišný pořádek vede nakonec k determinismu a jiným obsedantním poruchám. Vědět, co který atom dělá a způsobuje je prima, ale každá věc má své hranice. Pravděpodobně s výjimkou dvou věcí: vesmíru a lidské blbosti. Zatímco v případě vesmíru už si tak jistí nejsme, lidská blbost skutečně hranice nemá. Občas můžete narazit na tvrzení, že něčí blbost překonala všechny hranice. Jedná se však o tvrzení nesmyslné, protože pokud něco hranice nemá, nemůže je to překonat. Existuje však i jedna podivnost, která hranice má a ta hranice je i pro tuto „věc“ nepřekonatelná. A nejen pro ni. Jedná se rychlost světla. A to i v případě, že se pohybujete rychlostí světla a na cestu si svítíte baterkou.

Zde je vidět, že úklid je svrchovaně důležitá a složitá záležitost.