Katalog firem a stránek

Tyto stránky jsou VIP internetový katalog. Pokud si chcete pouze vyměnit odkaz, kontaktujte mne na lubos[zavináč]lumal.cz.

Stavitelství

Stavitelství je bezesporu tím největším důkazem a důsledkem lidského osídlení Země. Kdybychom kdysi dávno neobjevili stavitelství a nerozvinuli jej do dnešní podoby, pravděpodobně bychom skončili u kutitelství. Tím nemám na mysli naše koníčky, kterým se věnují desítky televizních pořadů. Myslím tím, že bychom si dodnes kutali nory.

Hobitín by mohl být naším vzorem. Jenže při současném stavu lidské populace, by byl zemský povrch samá jáma. Navíc - ne každá díra v zemi je obyvatelná. Vždyť si to představte: hledáte novou noru pro svou rodinu, po mnoha dnech hledání přijdete k díře ve skále, vydechnete si úlevou a v tom okamžiku z té díry vyjede vlak! A to opomíjím medvědy, želvy a jiná smrtelně nebepečná zvířata.

Návrat k přírodě je sice hezká věc, ale už od dob, kdy jsme učinili krok směrem k lidství a přestali jsme klacky rozbíjet lebky paviánů na vedlejším stromě, snažíme se udržet si přírodu co nejdál od těla. Příroda je sice plně zkvasitelná, ale také kouše, škrábe, páchne a je převážně jedovatá.