Katalog firem a stránek

Tyto stránky jsou VIP internetový katalog. Pokud si chcete pouze vyměnit odkaz, kontaktujte mne na lubos[zavináč]lumal.cz.

Blogy

Blogy jsou samostatnou kategorií, protože jejich tvůrci

Jak začít psát blog

Psát blog je snadné. Stačí, když si někde blog zložíte a můžete začít tvořit. Mnohem těžší je odpověď na otázku, o čem vlastně ten blog psát. Nuže - zde jsou mé rady:

Pište o tom, čemu rozumíte. Vyhnete se tak spoustě negativních komentářů. Pokud však chcete psát o tématu, kterému tak úplně neholdujete, pište o tom, co si o dané věci myslíte vy. Pokud se spletete, budou vás čtenáři sice pokládat za hlupáka, ale ocení to, že máte na věc vlastní názor. Eventuelně se Vám podaří vyprovokovat zajímavou diskusi.

O čem tedy psát blog tak, aby vydělával?

Téma jako takové si budete muset vybrat sami. Ale pokud chcete psát o daném tématu tak, aby stránka měla šanci na slušné zobrazení v přirozených výsledcích vyhledávání, pak máte 3 možnosti:

  1. Sami si vyhledáte vhodná klíčová slova, určíte počet jejich vyhledávání, určíte počet konkurence v přirozených výsledcích vyhledávání, zvážíte pravděpodobnost zobrazení, určíte minimální počet slov v článku, obsah a počet nadpisů a začnete psát.
  2. Budete psát podle intuice, ale vtipně a zajímavě. Budete svůj blog propagovat pomocí sociálních sítí (nebo jinak).
  3. Napíšete mi na výše uvedenou adresu a já Vám za mírný poplatek odpovím, jak by článek měl vypadat tak, aby jeho vnitřní SEO bylo co možná nejvyšší. Spolupracuji jako SEO konzultant s firmou Glanc-Media. Zeptejte se tam na mě :-)

Psát blog aby vydělával, nebo jen pro radost z psaní a z toho, že to někdo čte?

Pište tak, aby to přinášelo uspokojení Vám. Pokud to bude někdo číst, nebo pokud to vydělá nějakou tu korunu navíc, je drobný bonus. Nelze se spoléhat na reklamy třetích stran a pokud Váš blog bude mmít nízkou návštěvnost, tak si nelze příjmy ani počet návštěv dopředu nějak plánovat. Nezapomeňte, že Váš blog nebude na internetu jediný.