Katalog firem a stránek

Tyto stránky jsou VIP internetový katalog. Pokud si chcete pouze vyměnit odkaz, kontaktujte mne na lubos[zavináč]lumal.cz.

Bezpečnostní agentury

Těsně po listopadových událostech se rozběhlo podnikání v oblasti fyzického zabezpečení objektů a ochrany osob. Objevily se první bezpečnostní agentury. Byl jsem prvním zaměstnancem jedné z prvních. Tehdy jsme se bláhově domnívali, že strážný (zaměstnanec bezpečnostní agentury provádějící ostrahu) by měl být fyzicky zdatný a připravený k zákroku.

Také se nám to několikrát vyplatilo, protože v době, kdy jsme si mysleli, že můžeme dělat všichni všechno a že všechno je dovoleno, vyrojilo se hodně živlů, kteří se domnívali, že cizí majetek je tak nějak nás všech, zejména jejich. Jenže - doba se mění. Ve snaze o stále levnější služby v prostředí dravé konkurence bezpečnostních služeb si dnes můžete přečíst inzeráty, že "bezpečnostní služba přijme tělesně postižené občany". Co všechno bychom neudělali pro náhradní plnění a lacinější službu. Zde bych rád uvedl, že nejsem proti zaměstnávání tělesně postižených v jakémkoliv oboru. Uvádím to pouze jako příklad toho, jak se doba mění.

A tak tedy je třeba mít samostatnou sekci pro tento druh významné lidské činnosti.